Zajímavá místa Korfu

Už několikrát byla řeč o nádherné přírodě a architektuře, na kterou se Korfu pochopitelně snaží lákat nové a nové turisty. Byla by tak nesmírná škoda, kdybyste se při návštěvě tohoto ostrova na severu Řecka omezili pouze na pobyt v hlavních letoviscích a případně jednou navštívili Kerkyru jako hlavní město, i když za to pochopitelně stojí. Korfu je totiž plné dalších architektonických a přírodních unikátů, které byste si neměli nechat ujít. Sice obecně platí, že je Korfu v tomto směru tak bohaté, že je úplně jedno, kam vyrazíte, protože všude něco najdete, ale pár tipů by se vám mohlo hodit. Není nic jednoduššího než si pronajmout auto a vyrazit po krásách tohoto unikátního ostrova.

Pantokrátor

Hora Pantokrátor - Korfu (Řecko)Pokud patříte mezi aktivní turisty, které nerozhodí delší pěší výstup, rozhodně se vydejte směrem na nejvyšší horu Korfu, kterou je právě Pantokrátor se svými 906 metry. Není to sice žádná velehora, ale především výhled a příroda vás dostanou. Pokud budete mít štěstí na pěkné slunečné počasí bez velké oblačnosti, která často zahaluje vrchol, můžete vidět celé Korfu, pevninské Řecko, ale i například Albánii. Na vrcholu hory je pak i zajímavý klášter, ve kterém žije jen jeden mnich. Na úbočí Panteokrátoru se také pasou stáda divokých koz a krav, kterým se při výstupu nevyhnete.

Achillion

Achillion - Korfu (Řecko)Achillion sice do architektonického pojetí Korfu nezapadá, ale je zajímavý a rozhodně stojí za návštěvu; hned vysvětlíme proč. Jedná se totiž o zámeček, který si zde nechala vystavět rakouská císařovna Sissi, která se do Korfu doslova zamilovala a nutno dodat, že není jediná. Její klasicistní letní sídlo naleznete 7 km od Kerkyry a uspokojí především milovníky kýče. Byl sice nesmírně drahý, ale jeho umělecké ztvárnění je opravdu silně kýčovité pouze s několika antickými prvky respektive sochami. Po několika letech se přestal líbit i císařovně, která ho chtěla prodat. Nádherné jsou ale okolní zahrady, ze kterých se vám nabídne pěkný výhled na hlavní město ostrova Korfu.

Angelokastro

Angelokastro - Korfu (Řecko)Pokud jsme v souvislosti s Achillionem mluvili o kýči, zřícenina byzantského hradu Angelokastro je pravým opakem, který nádherně dokazuje syntézu historie a přírody, které jsou tak typické pro celé Korfu. Vystavěn byl už ve 13. století na vysokých skalách nad dnes nesmírně populárním letoviskem Paleokastritsa. Jeho velký strategický význam zesílili Benátčané, kteří ho rozšířili a právě odtud se pak místní obyvatelé bránili před rozsáhlými nájezdy Turků. Dnes je ovšem hrad opravdu rozpadlý a navštívit tak můžete pouze zajímavou kapličku nebo podzemní pohřebiště. Za návštěvu ale tento historický monument v každém případě stojí.

Mys Asprokavos

Tento mys je nejjižnějším bodem celého Korfu a najdete ho na jih od města Kavos. I když v minulosti lákal především na klášter na jeho konci, ten je dnes v opravdu otřesném stavu, a tak se s jeho návštěvou neobtěžujte. Mnohem zajímavější je dojít až na úplný břeh mysu, kde se vám naskytne nádherný výhled na ostrov Paxos a řeckou pevninu. Více než stometrová skaliska pak celou atmosféru tohoto zajímavého místa ještě umocňují.

Copyright © 2024 Dovolená na Korfu | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Nemáte o víkendu nic na práci? Což takhle výlet do Moskvy v Rusku, Saint-Tropez ve Francii, Benátek v Itálii, Bratislavy na Slovensku nebo španělské Barcelony? Pokud máte rádi moře, doporučujeme Španělsko, pro aktivnější povahy pak Rakousko, Indii, Litvu nebo Ameriku (USA, Kanada,…).