Doprava na Korfu

Letiště - Korfu (Řecko)Vzhledem k tomu, že je Korfu pochopitelně nesmírně oblíbeným turistickým centrem, nebudete mít s dopravou stejně jako například s ubytováním a dalšími službami nejmenší problém. Přesto je ale Řecko v tomto ohledu specifickou oblastí a měli byste být už před samotným odjezdem s některými zákonitostmi v dopravě seznámeni. Hned na úvod vyřešíme otázku, jak se na Korfu vůbec dostat, protože to je snadné. První variantou je trajekt, který je nejlepší z italského přístavu Brindisi (pouze pár hodin), a druhou, která je pochopitelně mnohem pohodlnější, je letadlo. V každém případě vystoupíte v hlavním městě, kterým je Kerkyra – má centrální přístav i mezinárodní letiště na blízkém poloostrově. Zajímavostí je, že má toto letiště vůbec nejkratší přistávací dráhy v Evropě, což vás ale nemusí znepokojovat. Pokud zvolíte letadlo, obvykle budete muset přesedat v Athénách. Pozor si dejte i na fakt, že je u leteckých společností Korfu označováno jako Kerkyra; jeho značka je pak CFU.

Doprava na Korfu

Silnice - Korfu (Řecko)Nyní už přejdeme ke konkrétním variantám, jak se pohybovat po ostrově. Vše se opět odvíjí od hlavního města. Je sice pravda, že v něm je velmi výhodná pěší chůze, protože celá Kerkyra nemá ani 40 tis. obyvatel, ale stejně jsou turisté nesmírně pohodlní, a tak je tu i možnost autobusové dopravy. Tu provozuje společnost K.T.E.L., která má celý systém postavený na dvou typech linek. První je Blue Line (Modrá linka), která turisty, ale i místní vozí po hlavním městě a nejbližším okolí. Pokud budete v některém ze vzdálenějších letovisek, ale budete se chtít na skvosty, které Korfu v oblasti Kerkyry nabízí, podívat, použijte takzvanou Green Line (Zelené linka). Ta naopak spojuje hlavní město se zbytkem ostrova. To je v podstatě velký problém, protože pokud budete chtít tímto způsobem cestovat po Korfu, musíte bydlet v Kerkyře, nebo doufat ve velké štěstí a nastoupit na trase.

To ale není jediný problém autobusové dopravy na Korfu. Celý jízdní řád je totiž také sestaven pouze podle hlavního města, takže zde najdete jen čas odjezdu z Kerkyry a příjezd do cílové destinace (vždy pouze jedno letovisko). V případě, kdy budete chtít nastoupit po trase, musíte si průjezd autobusu spočítat sami. Zároveň jsou Řekové nesmírně pohodoví, takže 15 minut vůbec není porušení jízdního řádu a denně jezdí na jedné trase maximálně dva spoje Green Line. Lístky prodává prodavač (nikoliv řidič) v autobuse. Často bývají autobusy na Korfu tak přeplněné, že ani nemusíte nastoupit.

Policie - Korfu (Řecko)Z výše zmíněných důvodů vám autobusovou dopravu (pokud nebydlíte v Kerkyře) nedoporučujeme. Velmi dobrou alternativou jsou půjčovny automobilů a motorek. Silnice na Korfu jsou totiž v poměrně dobrém stavu, a i když je pravda, že Řekové předpisy moc nerespektují a ve vnitrozemí potkáte i klasické klikaté a úzké cestičky, pokud sami pojedete bezpečně, nemusíte se bát. Když si zároveň auto půjčíte na více dní, získáte slevu. Jednoznačně nejlepší je tak na Korfu cestování autem, což určitě sami poznáte.

Copyright © 2024 Dovolená na Korfu | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Nemáte o víkendu nic na práci? Což takhle výlet do Moskvy v Rusku, Saint-Tropez ve Francii, Benátek v Itálii, Bratislavy na Slovensku nebo španělské Barcelony? Pokud máte rádi moře, doporučujeme Španělsko, pro aktivnější povahy pak Rakousko, Indii, Litvu nebo Ameriku (USA, Kanada,…).